10Apr 2018

Nieruchomości inwestycyjne - gdzie szukać okazji?

Złota zasada handlu mówi, że żeby „zarobić”, trzeba coś kupić tanio, a następnie to drożej sprzedać. Obowiązuje ona również w przypadku handlu nieruchomościami. Bo zarobić na nieruchomościach można na dwa sposoby – albo je wynajmując, albo właśnie sprzedając za kwotę wyższą niż ta, za którą się je nabyło. Jak więc kupić tanio nieruchomości inwestycyjne, tak by za jakiś czas sprzedać je drożej i gdzie znaleźć prawdziwe okazje?

Licytacje komornicze Chociaż wielu osobom mogą kojarzyć się negatywnie (nieetycznie i prawie jak „lichwa”), dla osób szukających „perełek” na rynku nieruchomości inwestycyjnych, stanowią nie lada gratkę – szczególnie jeśli są to np. licytacje drugie lub kolejne. Wystawiane na sprzedaż przez komornika, nieruchomości dłużników, potrafią mieć cenę sporo niższą od tej tzw. „rynkowej”, dzięki czemu w kieszeni potencjalnego nabywcy może zostać trochę grosza.

Lokale, których nikt nie chce Przy poszukiwaniach wymarzonych czterech kątów, lokale zdewastowane lub zajmowane przez osoby „z problemami”, omija się zazwyczaj szerokim łukiem. Jednakże nabywając taki lokal w celu jego wynajmu lub odsprzedaży z zyskiem, inwestorzy potrafią w tym przypadku zaoszczędzić sporo pieniędzy. Koszty przeprowadzonego remontu, zazwyczaj są znacznie niższe, niż upust, z jakim nabyto lokal.

Pilnie sprzedam Ogłoszenia opatrzone wyrazem „pilne”, mogą nie być okazją żadną lub... być okazją prawdziwą. Często są wyrazem marketingowej żyłki sprzedającego, bywa jednak, że ktoś naprawdę chce sprzedać posiadaną nieruchomość pilnie, co najczęściej oznacza, że chętnie zgadza się na negocjację ceny i jej znaczne opuszczenie. Warto szukać tego typu ogłoszeń, bo już w trakcie krótkiej rozmowy telefonicznej, szybko można się zorientować, czy mamy do czynienia z faktycznie pilną sprzedażą i czy można na takiej transakcji zaoszczędzić.

This post's comments feed

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.willakorona.pl/index.php?trackback/7