19Jan 2018

Jak inwestować pieniądze w nieruchomości?

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości, wielu osobom, wciąż wydaje się być najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem lokowania i pomnażania kapitału. Chociaż w naszych niestabilnych czasach, np. w okresach recesji i spowolnienia gospodarczego, nieruchomości potrafią „tracić na wartości” (i to znacznie), to mimo wszystko wśród inwestorów cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak w nie inwestować tak, by mimo wszystko później nie żałować?

Zasada ograniczonego zaufania W ofertach deweloperów, bez problemu można znaleźć nieruchomości inwestycyjne, zlokalizowane w większych miastach wojewódzkich lub popularnych miejscowościach turystycznych. Firmy kuszą swoimi inwestycjami, przedstawiając tzw. „prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji” czyli upraszczając - jak szybko dana inwestycja może się zwrócić. Do takich wyliczeń warto jednak podchodzić ostrożnie i pamiętać, że są to pewne wartości uśrednione i reprezentatywne dla pewnej, konkretnej grupy. Może się więc zdarzyć, że inwestycja osiągnie prognozowaną stopę zwrotu, być może nawet większą, a być może jednak znacznie niższą. Ryzyk–fizyk, chciałoby się rzec.

Środki własne czy kredyt? Przy inwestowaniu w rynek nieruchomości, warto również wcześniej zastanowić się nad najlepszym sposobem finansowania danej inwestycji. Nie zawsze inwestowanie własnego kapitału musi być opcją najkorzystniejszą. Warto więc wszystkie dostępne opcje, odpowiednio wcześniej przedyskutować z doświadczonym inwestorem lub doradcą od nieruchomości lub doradcą podatkowym specjalizującym się w tego typu sprawach, by po prostu wybrać jak najlepiej.

This post's comments feed

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.willakorona.pl/index.php?trackback/5